Wydarzenia

Był w złym stanie psychicznym. Pomogli mu policjanci.

Policjanci z Dęblina otrzymali telefon od 34-latka, który znajdował się w złym stanie psychicznym. Po krótkiej rozmowie mężczyzna rozłączył i kontakt z nim się urwał. Wobec podejrzenia, że może mu grozić niebezpieczeństwo, policjanci rozpoczęli jego poszukiwania. Dzięki podjętym działaniom odnaleziono go w Szczecinie i udzielono niezbędnej pomocy.

Do kryminalnych z Dęblina zadzwonił 34-letni mężczyzna, który poprosił o rozmowę z policjantem, który kiedyś wykonywał z nim czynności procesowe. Podczas rozmowy policjant zorientował się, że 34-latek jest w złym stanie psychicznym i może mu grozić niebezpieczeństwo. Po krótkiej rozmowie mężczyzna się rozłączył i kontakt z nim się urwał.

Po tym niepokojącym telefonie dęblińscy policjanci od razu zaczęli działać. Zajęli się ustaleniem miejsca pobytu 34-latka, by jak najszybciej udzielić mu niezbędnej pomocy. Sprawdzono okoliczne dworce, przystanki, restauracje  i inne miejsca, w których mógł przebywać  mężczyzna.

W działaniach wspierali nas policjanci z Łukowa, którzy wykonywali czynności na terenie swojego powiatu. Wszystkie te działania nie doprowadziły nas do 34-latka.

Szeroko zakrojone działania doprowadziły policjantów na trop 34-latka.  Okazało się, że mężczyzna może przebywać w Szczecinie. Uzyskane informacje natychmiast przekazano do Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście.  Tam  patrol na dworcu PKP odnalazł mężczyznę.  Została mu udzielona niezbędna pomoc. Załoga pogotowia ratunkowego przewiozła 34-latka do szpitala.

źródło: Polska Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *