Alarmowo

Pijany śmiertelnie potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych.

 

Wodzisławscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego. Do wypadku doszło wczoraj przed 22.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim. Po zatrzymaniu kierowcy peugeota okazało się, że 37-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Wczoraj, 19.05.2024 r., przed 22.00 w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Św. Wawrzyńca doszło do śmiertelnego potrącenia na przejściu dla pieszych 75-letniego mieszkańca miasta. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 37-letniego kierującego peugeotem – mieszkańca powiatu wodzisławskiego. Gdy okazało się, że miał on w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, został zatrzymany.

 

Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora, a także biegły z zakresu badania wypadków drogowych. Śledczy będą teraz wyjaśniali szczegółowo okoliczności tego tragicznego zdarzenia. W tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim wszczęła śledztwo. 37-latkowi grozi kara do 8 lat więzienia.

 

Apelujemy do pieszych o zachowanie ostrożności i kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania. Nie zawsze należy zakładać, że kierowca nas widzi. Jeżeli zauważamy, że nie wyhamowuje on swojego pojazdu, zatrzymajmy się przed przejściem. 

 

Kierowcom przypominamy natomiast o odpowiedzialnym zachowaniu i szczególnym zwiększeniu koncentracji przed zbliżaniem się do każdego przejścia dla pieszych, zwłaszcza tych bez sygnalizacji świetlnej.

 

Pamiętajmy też, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zwracamy się również do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących!

 

(KWP w Katowicach / mw)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *