Biznes

Rusza największa kobieca konferencja IT w Europie. Tych spotkań nie można ominąć.

 

Od 12 do 13 czerwca odbędzie się największa w Europie konferencja dla kobiet ze świata IT i technologii – Perspektywy Women in Tech Summit 2024. Dwudniowe wydarzenie zgromadzi kilka tysięcy uczestniczek, a wśród nich największe umysły nowych technologii. Inspirujące wykłady i praktyczne warsztaty to niepowtarzalna okazja na rozwój oraz popchnięcie swojej kariery do przodu. Na które spotkania warto zwrócić szczególną uwagę?

12 i 13 czerwca w warszawskim Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO XXI odbędzie się szósta edycja wydarzenia Perspektywy Women in Tech Summit. To największa w Europie konferencja dla kobiet ze świata IT i technologii. Organizatorzy spodziewają się nawet 8 tys. uczestniczek. 

 

Kalendarz wydarzenia jest wypełniony licznymi wykładami, warsztatami, sesjami mentoringowymi oraz spotkaniami rekrutacyjnymi. Tematem przewodnim będzie tech-life balance, czyli zadbanie o to, by technologia była dla nas jak najbardziej przyjazna.

 

W trakcie wydarzenia będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć komputer kwantowy. Jednak prawdziwym magnesem dla wielu uczestniczek są gościnie specjalne – topowe naukowczynie, inżynierki, liderki, startuperki oraz ekspertki z największych światowych firm.

 

Największe umysły technologiczne

Organizatorzy zadbali o największe nazwiska. Wśród gości specjalnych pojawi się m.in. prof. Margot Gerritsen ze Stanfordu – założycielka globalnego ruchu „Women in Data Science”. Towarzyszyć jej będzie Clara Nellist – słynna influencerka naukowa i fizyczka cząstek elementarnych w CERN. 

 

Na uwagę zasługuje również spotkanie z Gitanjali Rao, najlepszą młodą naukowczynią w Ameryce i światową promotorką programu nauczania STEM. Na Perspektywach Women in Tech Summit pojawi się także prof. Christiane Floyd – pierwsza w historii profesorka informatyki w Niemczech, twórczyni podstaw otwartego oprogramowania.

 

Najlepsze polskie specjalistki 

Podczas Perspektyw Women in Tech Summit głos zabiorą również najlepsze polskie specjalistki, które od wielu lat tworzą świat IT i technologii. Na szczególną uwagę zasługuje wykład Ewy Kondery – Executive Director, Global ServiceNow Go To Market Leader w EY GDS. To liderka transformacji w branży technologicznej. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu zawodowemu od 2000 roku stoi na czele zarządzania zespołami w globalnych przedsiębiorstwach IT. 12 czerwca o godzinie 12:05 na Tech Stage 1 odpowie na pytanie, dlaczego potrzebujemy więcej kobiet w biznesie technologicznym i cyfrowym.

 

„Globalny deficyt talentów IT jest palącym problemem” – zauważa Ewa Kondera. „Do 2030 roku ponad 85 milionów stanowisk pracy w branży IT może pozostać nieobsadzonych ze względu na niedobór wykwalifikowanych pracowników. Jednocześnie odsetek kobiet w IT utrzymuje się na tym samym niskim poziomie, a nawet maleje. Tymczasem badania pokazują, że zróżnicowane zespoły radzą sobie lepiej. Podczas Perspektyw Women in Tech Summit odkryjmy, jak uwolnić cały potencjał kobiet w świecie technologii, aby wypełnić tę ogromną lukę” – dodaje.

 

Zapisy na szóstą edycję Perspektywy Women in Tech Summit trwają na stronie internetowej: https://womenintechsummit.pl/join-the-event

 

Organizatorem Summitu jest Fundacja Edukacyjna Perspektywy.

Źródło informacji: EY GDS

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *