BiznesKultura

Już prawie pół miliona dzieci odwiedziło centrum Smart Kids Planet.

 

Smart Kids Planet w Fabryce Norblina na warszawskiej Woli to unikatowe miejsce łączące zabawę z interaktywną nauką oraz beneficjent Funduszy Europejskich. Ponad 336 tys. złotych dofinansowania pozyskanego dzięki wsparciu z Programu Inteligentny Rozwój (POIR), przekazanemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), pozwoliło stworzyć w centrum nową, multimedialną przestrzeń – Strefę Fantazjuj.

 

Rozwój kompetencji przyszłości i poznawanie najnowszych technologii, a jednocześnie dobra zabawa – to połączenie, które od 2019 roku przyciągnęło do Smart Kids Planet tłumy najmłodszych odkrywców z całej Polski. Działające początkowo na Stadionie Narodowym, a od 2022 roku w Fabryce Norblina, pierwsze w naszej części Europy centrum edukacji i rozrywki dla dzieci – to 1.600 m2 przestrzeni wypełnionej angażującymi i rozwijającymi atrakcjami, podzielonej na dziewięć stref tematycznych.    

 

„Jedną z nich jest Strefa Fantazjuj, czyli wyjątkowa sala multimedialna, w której zacierają się granice między światem wirtualnym a rzeczywistością. Na wielkim ekranie dzieci mogą przeżyć niezapomnianą przygodę w wykreowanym przez siebie, interaktywnym świecie. Przygotowywane przez nie kolorowanki, po umieszczeniu w skanerze, pojawiają się na ruchomych ścianach, reagując na dotyk swych twórców” – tłumaczy Karol Gaweł, prezes Smart Kids Planet.

 

Strefa Fantazjuj powstała dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w kwocie 336,5 tys. złotych, które Smart Kids Planet pozyskało dzięki środkom z Programu Inteligentny Rozwój dostępnym w PARP. Stanowiły one niemal 70 proc. wartości całego projektu.  

 

20 lat Polski w Unii Europejskiej to historia tysięcy innowacyjnych i inspirujących projektów, które nie powstałyby bez dotacji wspólnotowych. Również PARP od ponad dwóch dekad jest główną instytucją publiczną wspierającą polskich przedsiębiorców we wzmacnianiu ich potencjału i konkurencyjności m.in. poprzez skuteczne pozyskiwanie środków unijnych.

 

Wsparcie PARP odgrywało szczególną rolę podczas pandemii COVID-19 i kolejnych lock-downów, podczas których miejsca takie jak Smart Kids Planet z oczywistych względów musiały zawiesić swą działalność. Przez zaledwie kilka miesięcy od otwarcia w 2019 roku, Smart Kids Planet odwiedziło ok. 130 tys. dzieci wraz z opiekunami.

 

„Dzięki współpracy i zaangażowaniu naszych partnerów na czele z PARP, idea >>edutainment<< (ang. zabawa przez rozrywkę – przyp. red.) przetrwała ten trudny czas, a w nowej lokalizacji, otwartej w październiku 2022 roku, z łatwością pobiliśmy dotychczasowy frekwencyjny rekord. W Fabryce Norblina odwiedziło nas już 350 tys. gości, co oznacza, że w całej naszej historii było ich już ponad pół miliona” – podkreśla Karol Gaweł.  

 

Smart Kids Planet wraz ze Strefą Fantazjuj dedykowane są nie tylko gościom indywidualnym. Z innowacyjnej oferty masowo korzystają również stołeczne przedszkola i szkoły podstawowe. Nauka połączona z zabawą jest bowiem zgodna z obowiązującą podstawą programową, kładącą coraz większy nacisk na rozwijanie kompetencji przyszłości, naukę współpracy, kreatywne myślenie.    

 

Projekt Smart Kids Planet otrzymał dofinansowanie z działania „Bony na innowacje dla MŚP” realizowanego z Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020 (POIR) na projekt „Opracowanie matrycowego algorytmu interakcji na powierzchniach płaskich dużych rozmiarów”.

PARP (1)PARP (2)

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *