Wydarzenia

Narkotyki zatrzymane na poznańskiej Ławicy.

Funkcjonariusze SG z placówki w Poznaniu-Ławicy zatrzymali Polaka, poszukiwanego przez organy ścigania za posiadanie narkotyków. W trakcie przeszukania okazało się, że 35-latek próbował przemycić do Irlandii narkotyki o wartości ponad 8 tys. złotych.

7 stycznia poznańscy funkcjonariusze Straży Granicznej podczas kontroli granicznej pasażerów lotu do Irlandii, zatrzymali 35-letniego Polaka. Mężczyzna figurował w systemach informacyjnych SG jako osoba poszukiwana do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności przez koniński wymiar sprawiedliwości za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych. Funkcjonariusze po potwierdzeniu aktualności poszukiwań zatrzymali 35-latka. W trakcie przeszukania mężczyzny poznańscy strażnicy graniczni znaleźli przy nim blisko 200 gramów narkotyków (ecstasy), o wartości ponad 8 tys. złotych oraz małą, elektroniczną wagę mogącą mu służyć do porcjowania narkotyków.

Z uwagi na fakt, że mężczyzna zamierzał wywieźć narkotyki do Irlandii, teraz grozi mu dużo większa kara więzienia, niż zasądzone dotychczas 4 miesiące pozbawienia wolności. Podejrzany usłyszał zarzuty wywozu środków odurzających lub substancji psychotropowych i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za wywóz narkotyków grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

 

źródło: KGSG.zdj./tekst Nadodrzański OSG

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *